Інформаційний калейдоскоп

14 березня – День українського добровольця


Історичний екскурс:
   Феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. 
   Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. Записалося майже 20 тисяч добровольців. 
   Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.
   «З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», - йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора роки знадобилося стрільцям та австрійському командуванню, щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк Українських Січових Стрільців. 
   Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки. 
   Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни.
    Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини - спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії. 
   Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

*******************************

Звіт за 2017 рік
Кузнецовська міська бібліотека для дітей знаходиться в двох приміщеннях:
-по м-ну Перемоги, 23 (3-тій поверх)
-по м-ну Будівельників, 25/4
   Користувачів обслуговують 5 бібліотекарів, 1 бібліограф (займається внутрішньою роботою бібліотеки).
   Обидва приміщення обслуговує 1 прибиральник службових приміщень.
Незважаючи на маленький штат, працівники намагаються максимаьно ефективно виконувати свої обов'язки, забезпечувати належну комфортність та якість обслуговування користувачів.

На 2018 рік маємо:
КІЛЬКІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ - 3012
КІЛЬКІСТЬ ВІДВІДУВАНЬ – 25412
ВИДАНО ДОКУМЕНТІВ – 60921
КНИЖКОВИЙ ФОНД налічує 25290 примірників, включно з періодичними та електронними виданнями.
Протягом 2017 року у бібліотеку надійшло 906 примірників книг та 35 назв періодичних видань.
На 2018 рік передплатили 30 назв періодичних видань.
Соціокультурна діяльність
     Літературні ранки, вечори, віртуальні подорожі, обговорення книг, слайд-презентації, зустрічі, вікторини, конкурси, літературно-ігрові години, флешмоби, квести тощо… - всього 98 заходів за рік. Більшість з них були висвітлені на «сторінках» нашого блогу. http://dutbiblioteka.blogspot.com/
    «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Саме в цьому ми намагаємось переконати наших користувачів. На сьогодні роль бібліотеки в інформаційному світі зростає. Тому наша бібліотека ставить перед собою завдання: створити дітям умови для духовного росту, самоосвіти і самовиховання.
     Для цього у нас діють клуби за інтересами:
-Літературно-мистецька вітальня «Обрії пізнання», (5-9 класи);
-Дитяче об’єднання «Книголюбчики», (1-4 класи).

Виставкова діяльність
     Протягом року бібліотека для дітей організовувала різнопланові книжкові полички, виставки, виставки-інсталяції на популярні теми, а також виставки творчості дітей. Всього за рік організували 88 виставок. Вони були і патріотичного спрямування, і народознавчого, і екологічного, і загальноосвітнього напрямку; для проведення дозвілля, на допомогу батькам, на допомогу шкільному процесу і т.д.
     Велика увага приділяється «терапії творчості» - виставки поробок, де широко використовуються засоби наочної популяризації книги та творчі роботи наших читачів.    
     Дивовижним є світ малюнків, особливо коли його творить дитина. Цього року дітки неодноразово приймали участь у конкурсах малюнків найрізноманітнішої тематики.

          Щоб привернути увагу громадськості до бібліотеки, бібліотекарі для дітей у весняно-літній період проводять різноманітні заходи за межами приміщення бібліотеки.
   Бібліотека вже не один рік використовує свій «вуличний бібліотечний простір» для проведення літературних заходів. 

     Традиційно, 30 вересня, у своє професійне свято, працівники бібліотеки щиро і радісно зустрічають своїх юних користувачів. Цього року вперше і дуже успішно пройшов День бібліотечного самоврядування.
   Ресурси та послуги Інтернет є доповненням до фонду бібліотеки і надаються користувачам бібліотек у вигляді вільного доступу до Інтернет. До послуг користувачів - 7 комп’ютерів. Можна використати безліч ресурсів для задоволення освітніх та дозвіллєвих потреб юних користувачів. 
   Інтернет став надійним помічником у підготовці до уроків, написанні творчих робіт. І, безумовно, можна цікаво і змістовно провести дозвілля - переглянути цікаві відео, мультфільми і художні фільми, погратися в ігри, поспілкуватися з друзями у мережі.

   Рекламна діяльність залишається важливою складовою роботи бібліотеки. Бібліотекарі створюють нові та оновлюють діючі інформаційні виставки, здійснюється видання рекламно-інформаційних чи рекомендаційних буклетів, листівок, флаєрів тощо. Розміщують статті на міських сайтах про діяльність бібліотеки, зокрема висвітлюють проведення різноманітних заходів.

  Систематично поновлюються інформаційні стенди:
  -  «Інформаційний калейдоскоп» - центральна бібліотека
  -  «Екран бібліотеки» - відокремлений сектор бібліотеки
  -  «Історія, що відбувається зараз» - центральна бібліотека
  -  «Куточок безпеки» - центральна бібліотека
  -  «Безпека твого життя» - відокремлений сектор бібліотеки.

     Бібліотека для дітей приймає активну участь у корпоративному проекті РОБД «Бібліоігротека» по створенню ігрових інтерактивних модулів (єдиний проект в Україні) та використовує веб-сайт «Бібліоігротека» в роботі з користувачами.
З 2017р. веб-сайт «Бібліоігротека» популяризує свої роботи у «Фейсбуці».
    Завдання сайту – популяризація книг та читання серед користувачів, а також сприяння розвитку пізнавального інтересу до вивчення рідного краю – його історії, природи і літератури.

Плани на майбутнє
     Незважаючи на тимчасові труднощі після проведення ремонтних робіт в приміщенні, бібліотека для дітей усвідомлює, що успішність бібліотеки-установи приходить завдяки комфортному бібліотечному середовищу. 
     Тому буде приділятися багато уваги створенню сучасних умов спілкування для юних користувачів. Планується проведення роботи з організації бібліотечного простору: зонування, дизайн інтер’єру, визначення активної і пасивної частини фонду. Будемо працювати над покращенням матеріально-технічної бази: придбання сучасних меблів, мультимедійного обладнання; комп’ютерів.
     Бібліотека планує активно використовувати потенціал дитячої книги для розвитку сучасних користувачів, враховуючи особливості часу, поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи.



Комментариев нет:

Отправить комментарий