новини


Теплим сонечком зігріте по землі крокує літо.
    Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до омріяних міст або місць. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце, на річку чи море, на заняття спортом та рухливими іграми – а також на читання творів за програмою.
   Бібліотекарі заохочують дітей до читання влітку, адже це цікаво, весело та корисно. До послуг юних читачів нові книги, якими нещодавно поповнилися фонди нашої бібліотеки.
   Дуже важливо зберегти звичку читати і влітку! Недавні дослідження виявили, що учні початкових класів втрачають за літо навики читання, яких вони набули в процесі навчання. У дітей, які читають і під час літніх канікул, більше  шансів зберегти їх, ніж утих, хто цього не робить. Хто ж краще бібліотеки  зможе допомогти дітям не тільки корисно провести час за книгою, але ще й повеселитись.
   Отже, якщо Ви книголюбиві і бажаєте цікаво провести літні канікули, радо запрошуємо Вас до нашої бібліотеки.

Літні читання на дитячому майданчику:
«Книга під відкритим небом»
30 липня активні учасники бібліотечного об’єднання «Книголюбчики» разом із бібліотекарем відвідали дитячий майданчик, який нещодавно міська влада подарувала місту і який знаходиться поблизу бібліотеки. У нас уже є досвід спілкування з 
 


маленькими майбутніми читачами поза межами бібліотеки – ми відвідували дитячі садочки, а на цей раз ми проводили свої літні читання «Книга під відкритим небом» на дитячому майданчику.
Діти та їхні батьки мали змогу переглянути книжкову виставку: «Літнє сонце на книжковій сторінці», повідгадувати загадки про літо, почути прислів’я про книгу, бажаючі розповідали свої улюблені вірші, також почитали казку Марти Альтез «Кіт-король».
Діти були надзвичайно активні,весело провели  цю зустріч з книгою. На завершення бажаючим були роздані рекламні закладки для книг





Дитячі забави

«Мені здається, що одна з найбільших удач
у житті людини - щасливе дитинство»
Агата Крісті
     Перше червня — святковий день для дітей. Але й для нас, дорослих, теж. Бо коли щасливі наші діти - щасливі й ми.
     Перший літній день розпочинається з чудового свята – Міжнародного дня захисту дітей, свята, яке нагадує дорослим, що треба більше  піклуватися про дітей, уважніше ставитися до проблем маленької людини. Оскільки цей день співпадає з початком літніх канікул, то й хочеться створити особливу, радісну атмосферу для своїх маленьких користувачів.
    З нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотека для дітей спільно з працівниками Парку культури та відпочинку провела на свіжому повітрі бібліоквест «Дитячі забави».
     Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки, виконували інтелектуальні завдання, демонструючи спритність та кмітливість. Провели чимало вікторин та ігор, в яких діти мали змогу перевірити свої знання й уміння. А також співали пісні та декламували вірші. Не обійшлося без гелієвих різнокольорових кульок та традиційного малюнка на асфальті. Переможців пригощали солодощами працівники Парку культури та відпочинку.
    Приємно, що присутні отримали від ігор та розваг море задоволення, незабутніх вражень і позитивних емоцій. Було багато радісних посмішок, протягом всього заходу панувала атмосфера гарного настрою. Таким і має бути свято.
   День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів – літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, чекаємо на вас. Проводьте з користю свій вільний час.

     





Свято завершилося, а БІБЛІОТЕЧНЕ ЛІТО тільки розпочинається!
Приєднуйтеся!


«БУДЬТЕ З ВОГНЕМ ОБЕРЕЖНІ...
ВИВЧІТЬ ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНІ!» 

Найцінніша цінність суспільства - людина, її життя та здоров'я. Проте з року в рік збільшується кількість нещасних випадків, пожеж, які впливають на здоров'я людей. І все через те, що люди не виконують правил пожежної безпеки. Важко собі навіть уявити життя людини без вогню. Він допомагає приготувати їжу, зігрітися коли холодно... Вогонь - друг людини. Але якщо він потрапить у невмілі руки, то може стати грізним ворогом.
Вогонь стає ворогом, якщо з ним поводитись необережно. Наслідком неправильного і необережного поводження з вогнем є пожежі.
Пожежа - це стихійне лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю людей і призводить до великої матеріальної шкоди, а часто й до загибелі людей. Щоб не виникла пожежа, треба знати і виконувати правила пожежної безпеки.
Сьогодні (22.05.2018р.) у секторі обслуговуванні дітей по м-ну Будівельників відбулася зустріч для учнівЗОШ №1 , 2-В клас (класнийкерівникМакоєдова Алла Дмитрівна )На нашу зустріч ми запросили головного інспектораКузнецовськогоміського сектору ГУДСНС Шевчука ІгораГеннадійовича, який розказав все про вогонь, про правила пожежної безпеки і причини виникнення пожежі. Присутні уважно слухали, бо правила пожежної безпеки знати необхідно всім. Бібліотекарі пограли в ігри з присутніми, і на згадку про зустріч подарували діткам пам`ятки «Що буде, якщо...???», а також зробили загальне фото.

************************************
Вишиванкасвято української душі
   Сьогодні, 17 травня, День вишиванки співпав  з великим християнським святом - Вознесінням Господнім. Отож, настрій у всіх подвійно святковий.
 День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. 
  Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи  релігійного.  В цей день кожен українець має гарну нагоду одягнути вишиванку і прийти в ній на роботу, школу, в університет, чи садочок...  
  Колектив бібліотеки для дітей сьогодні не лише прийшли на роботу  у вишиванках, але й спільно з учнями 2-В класу ЗОШ№3(вчитель Дякова Надія Миколаївна, вийшли у вишиванках, одна краща другої, на вуличний  флеш-моб «Вишиванка – свято української душі».
  Після вуличної прогулянки  у вишиванках, діти  відвідали  бібліотеку для дітей. Працівники бібліотеки провели для другокласників цікаву  екскурсію по бібліотеці, а також  діти  із задоволенням   взяли  участь у вікторині «Відгадай з якої казки… 





«Через книгу до дитячих сердець», під такою назвою (15 травня)
в бібліотеці для дітей пройшло засідання Літературно-мистецької вітальні «Обрії пізнання». На засідання була запрошена  пані Марія Солтис-  казкарка та голова Мистецької асоціації м. Вараш.
   Діти були приємно здивовані зустрічі з місцевою  казкаркою. Адже багато хто з дітей  і  не знав, що в нашому місті  проживає  казкарка. Під час зустрічі юні читачі дізналися про життєвий та творчий шлях казкарки, про дитинство, про свої перші спроби пера та творчі здобутки .
  Марія Петрівна  спочатку познайомила дітей з своєю творчістю, прочитала   свої казочки «Мед  для мами» та «Пісенька».
Допитливість  дітей на зустрічі не мала меж, вони були активними у запитаннях до Марії Петрівни, активно брали участь у казкових вікторинах, разом з казкаркою придумували  казкових героїв і кожен міг продовжити в своїй уяві  казку та з великим задоволенням  малювали ілюстрації  до складеної казки.
   Бібліотекар  познайомила дітей з книжечками, які є в бібліотеці  та з сайтом Марії Петрівни «Світ казок», який періодично поповнюється і нараховує  більш  ніж 350 казок.

Ми були дуже раді п.  Марії, що прийняла наше запрошення, і домовилися зустрітися  ще раз.
  

************************************
Відкриваємо Європу разом
Українські діти – діти сучасної Європи, мають бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє рідної України!Вони хочуть відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!
У бібліотеці провели круїз-вікторину “Відкриваємо Європу разом” з юними користувачами бібліотеки. Їм було цікаво подорожувати різними країнами, дізнаватись про їх культуру і побут. Ми віртуально побували в Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Словаччині та ін. Отримали багато корисної та пізнавальної інформації.
    Працівники бібліотеки також присвятили книжкову виставку одній з найвпливовіших країн Євросоюзу - Німеччині в зв’язку з оголошенням 2018 року Роком німецької мови в Україні. Експозиція створена для зацікавлення німецькою ментальністю, мовою і культурою.

************************************


СВЯТО МУЖНОСТІ І ПЕРЕМОГИ

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць.

Для українців, як і для всіх інших народів, об'єднаних тоді в СРСР, Велика Вітчизняна війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Це була справедлива, визвольна, священна війна проти підступного і жорстокого ворога, який виношував плани перетворити на рабів слов'ян та інші народи, віднесені нацистами до так званої "нижчої" раси.
Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клаптик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров'ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.
Бібліотека для дітей долучилася до вшанування героїв Великої Вітчизняної війни.  8 травня в секторі обслуговування дітей по м-ну Будівельників відбувся урок-пам`яті «СВЯТО МУЖНОСТІ І ПЕРЕМОГИ». Під час уроку бібліотекарі нагадали присутнім про ті страшні роки війни і щасливі дні Перемоги. Читачі мали змогу переглянути виставки –інсталяції : «І досі в пам`яті ті дні», «Все пам`ятає батьківська Земля: і грім гармат, і Перемоги день».

Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші діди і прадіди.  Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо - сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

************************************

«Відродження пам’яті»

У бібліотеці для дітей відбувся інформ реліз з нагоди 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні ХХ століття, а також  вшанування патріотизму й мужності.
Учні активно обговорювали інформаційні матеріали, чітко і аргументовано, одностайно займали позицію засудження цього злочину радянської влади. Також пригадали розповіді своїх рідних бабусь та дідусів, які були очевидцями тих страшних часів і поділилися цими спогадами з присутніми.

************************************

Книгоманія – 2018
Якщо читання - це індикатор розвитку суспільства, то дитяче читання - це показник ставлення суспільства до свого майбутнього. Підтримувати, захищати, стимулювати дитяче читання - це будувати майбутнє вже тепер, це  є  головним завданням кожної бібліотеки для дітей.
Щорічний конкурс «Книгоманія - 2018» – свято книги  і тих хто любить це нетлінне і вічне творіння людства. У „Повісті минулих літ” читаємо «Велика  користь від навчання книжкою. Книги -  мов ріки, що наповнюють собою увесь світ, це джерело мудрості, в книгах – бездонна глибина». І цей вислів підтримав відомий український письменник Іван Франко продовживши  «… і хто пірне до дна , той дивнії перли виносить».
Дійсно, читаючи, ми отримуємо естетичну насолоду, стаємо розумнішими, отримуємо знання, стаємо цікавими співрозмовниками. Всі ми знаємо , що є такий вислів: «Скажи мені з ким ти дружиш і я скажу хто ти». За таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти».
Отож, 4 квітня  у бiблiотеці для дітей ,  відбулася зустріч любителів книги.  Це свято тих, кого ми по праву можемо назвати найкращими читачами, якi приходили сюди, щоб познайомити нас зi своїми улюбленими книгами , а також , дiзнатись, що читають iх ровесники. Вони  доводили всiм нам, що їх улюблена книга - справдi найкраща. Кожен з них  вражав нас своєю ерудицiєю та вмiнням захоплююче розповiдати.
11 учасників конкурсу (учні 6 та 7 кл.) із ЗОШ № 1,3,5 та гімназії демонстрували свою начитаність та популяризували свої улюблені твори. Серед письменників, книги яких були представлені дітьми, як українські так і зарубіжні автори: Н. Щерба, М. Рибалко, О. Лущевська, Р. Далл, Д. Стронг, К. Клер, У. Старк та ін.
З метою різностороннього і об’єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців було створено компетентне журі в складі:
Яни Іванівни Горегляд - голова журі, методист методичного кабінету закладів освіти ,Валентина Ульянівна Матвійчукзавідувач бібліотеки ЗОШ №5, Марія Петрівна  Солтис – Смирнова  – голова МАКу , казкарка нашого міста. Члени журі були чесні і неупереджені.
Вибір переможців виявився досить складним, оскільки всі учасники конкурсу показали високий рівень ерудиції та любов до книги . Але, як і в кожному конкурсі завжди є переможці. Цьогоріч ними стали: серед читачів 6-их класів Кучеренко Андрій , ЗОШ № 3 та  серед читачів 7-их класів Верешко Аня , ЗОШ №3
Переможці будуть представляти наше місто на обласному конкурсі Книгоманія – 2018 в м.Рівне.
Вітаємо переможців і всіх любителів книги та читання!!!

*************************************

ДЕНЬ СМІХУ))))


Усе-таки добре, що раз на рік є день, у який можна безбоязно пожартувати будь-де і над будь-ким. Про те, що 1 квітня – особлива дата, знають майже всі. А хто забув про День сміху, тому швидко нагадають – розіграшами та жартами.
Сміх - це сонце, що проганяє зиму з людського обличчя. Тому, чергове засідання літературно-мистецької вітальні « Обрії пізнання» вирішили  присвятити гумору.
Бібліотекар  познайомила дітей з творчістю таких авторів-гумористів, як Всеволод Нестайко, Грицько Бойко, Павло Глазовий, Остап Вишня,   Степан Олійник, Степан Руданський та ін., провівши перегляд книжкової викладки літератури  “Гумористичні твори українських письменників”.
Все дійство відбувалося  за столом з чаєм та солодощами.  Діти  з радістю розповідали як  провели цей день  вдома, як розігрували своїх батьків, братиків та сестричок,  веселилися, жартували, декламували  вірші,   розповідали смішинки , гуморески  та анекдоти .
Хотілося б, звичайно, щоб День гумору був хоча би кожного місяця і приносив справжнє   задоволення та посмішки як на обличчя дітей, так і дорослих

*************************************

Конкурс:    «Найкраща закладинка для книг»

У кожного читача повинна бути закладинка для книг. Вона не тільки  допоможе  не забути,


на якій сторінці закінчилася захоплююча розповідь, а й стане прикрасою улюбленій книзі. І найкраща закладинка та , яка виготовлена своїми руками.

Тож учасники бібліотечного об'єднання «Книголюбчики» та читачі  сектору обслуговування дітей із великим задоволенням виготовили закладинки не тільки для своїх книг, але й   у подарунок для наших найменших читачів – першокласників.

*************************************

Книга електронна чи традиційна : дві суті
Сучасні технології потрапили абсолютно в усі сфери існування людини – від побуту до науки. Це простежується у виробництві, з’являються нові технічні засоби та пристосування, активно розвивається Інтернет.

Останніми роками у вільному доступі можна знайти безліч електронних книг, які поступово витісняють із ринку паперові видання. Пов’язано це з кількома перевагами електронних книг: безкоштовністю, можливістю в один пристрій для читання (рідер) вміщати до десятка тисяч видань, невеликою вагою пристрою, змогою знаходити в тексті окремі фрагменти, заголовки, слова і т.д.
Український розважальний портал
tereveni.org провів соціальне опитування, результати якого свідчать: хоча більшість українців (70%) вірять у вічність друкованої книги, усе ж 30% надають перевагу електронній. Виникає питання: так що ж краще – електронна чи стара добра книжка? Відповідь  ми шукали під час експрес диспуту,  який відбувався 28 березня ,  в секторі обслуговування дітей по м-ну Будівельників.
На диспут  були запрошені не лише  читачі бібліотеки , а й  вихованці БДЮТ гуртка «Пізнай себе» і їх керівник Н.Ф. Лопуга.

Всі разом ми дійшли висновку : все залежить від ситуації. Їдучи, скажімо, у відрядження, зручніше закинути в сумку тоненький рідер, ніж товсту книжку, але повернувшись у рідну домівку, береш до рук улюблену книгу і, гортаючи сторінки, отримуєш неабияке задоволення від цього живого спілкування. Книги та рідери, слід у наш час розглядати як два взаємодоповнюючі предмети. Хоча, безсумнівно, рідери – це новий виток нинішнього часу. І коли-небудь вони, ймовірно, сильно потіснять книги. Але точно не знищать. 

*************************************

Весна в книжковому саду
    Традиційно наприкінці березня по всіх дитячих бібліотеках проводиться Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Саме напередодні Міжнародного дня дитячої книги. Тиждень має багаторічні традиції і є святом дитини і книги. Ці славні традиції було започатковано ще в далекому 1944 році. У ці дні в бібліотеках для дітей відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань.
     Наша бібліотека не лишилася осторонь. Протягом тижня проходять різноманітні заходи, але наймасштабніший з них – це свято книги «Весна в книжковому саду». Бібліотекарі привітали присутніх діточок та батьків з відкриттям Тижня дитячого читання та побажали нових зустрічей з книгою під час канікул, запросили читачів бути активними і небайдужими.
    Святковий настрій гостям свята подарували активісти нашої бібліотеки, прославляючи її Величність Книгу віршами та піснями. Відбулася ціла театралізована вистава з улюбленими літературними героями дитячої літератури. Казкові герої та Королева Книг зачарували дітей,  як у справжній казці. Учасники заходу жваво відповідали на запитання вікторини, брали активну участь у різноманітних бліц-конкурсах. Яскравим доповненням свята стали вікторини, проведені місцевою казкаркою Марією Солтис-Смирновою, яка вже є постійною гостею бібліотечних заходів. В урочистій обстановці відбулася посвята в читачі учнів молодших класів, які напередодні записалися в бібліотеку.
    В кінці заходу переглянули мультфільм «Вовка в тридев’ятому царстві».
    Ще одним приємним сюрпризом стала перемога бібліотеки для дітей в соціальному проекті «Бібліофонтан» якраз напередодні. Чудовий комплект книжок (актуальних і у всіх сенсах сучасних) від видавництва «Фонтан казок» доповнили наш «книжковий сад».
Тож, чекаємо на вас, юні книголюби! До нових зустрічей у бібліотеці!







**************************************

Та неоднаково мені…


Немає більшої сили,
 ніж стійкість духу добровольця
   День українського добровольця заснований для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, він повинен сприяти зміцненню патріотичного духу і привертати увагу суспільства до учасників добровольчих формувань.
   З нагоди цієї дати в бібліотеці були оформлені тематичні полички «Добровольці – воїни світла», «Слава героям-добровольцям» та проведено патріотичну бесіда «Якщо не я, то хто?». Також  наші наймолодші читачі намалювали малюнки. Ними діти передають свої бажання, щоб українських бійців минали ворожі кулі, і щоб вони швидше поверталися до своїх домівок з перемогою. Сподіваємось, що дитячі малюнки і вироби будуть оберегом кожного воїна.
   Тематична підбірка висвітлює відомості про історичні події, присвячені визвольній боротьбі та розвитку добровольчого руху в Україні в період з 2014 року до цього часу. Увага приділялася насамперед творам, які розповідають про анексію Криму, про створення та діяльність добровольчих батальйонів, їхній бойовий шлях. Про все це розповідають в книгах безпосередні учасники подій – громадські активісти, військові, політики та волонтери.
Добровольці… Ті, хто стали солдатами, тому що того вимагав борг – боронити рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання.
Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт… 
Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. І відтепер 14 березня країна віддає шану їхньому подвигу, ця дата стала Днем українського добровольця.

**************************************

Шевченкове слово в віках не старіє



Кобзарем його ми звемо
Так від роду і до роду,      
Кожний вірш свій і поему

Він присвячував народу.
                                          М.Рильський      
      
     Великі поети - вічні супутники свого народу і цілого людства. Таким вірним і благородним супутником на дорогах століть став для України її гордість і слава – Тарас Григорович Шевченко.
 Вся поезія Кобзаря пронизана великою любов'ю до рідного народу . А його невмирущі рядки:
                           Врага не буде, супостата,
                       А буде син і буде мати,
                           І будуть люди на землі! -
 стали  крилатими висловами для багатьох поколінь.
     З нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в відділі обслуговування дітей відбулися Шевченківські читання «Візьму у руки я Кобзар». Протягом тижня відвідувачі бібліотеки мали змогу переглянути твори Кобзаря, які були представлені на книжковій виставці  "Шевченкове слово в віках не старіє" та любуватися виставкою дитячих малюнків по творах Т.Шевченка «Шевченко в моєму серці», а також прочитати вголос улюблені вірші, заспівати пісень на слова поета і цим засвідчити  свою шану Великому Кобзареві.

**************************************

До дня Народження Тараса Григоровича Шевченка,  бібліотека для дітей  спільно з виховацями гуртка «Рідний край» (БДЮт)  організувала літераатурно-мистецьке свято «Кобзарева струна не вмирає». Під час заходу діти  поринули у безмежний світ Шевченкової поезії, яка гармонійно перепліталась із фактами біографії поета-борця.

  Юні користувачі зачитали вірші «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», « Мені тринадцятий минало», «Вітер з гаєм розмовляє» та інші.

     До цієї дати  в бібліотеці була організована  викладка літератури « Його ім’я і зараз поміж нас!», на ній були представлені книги  про життя і плідну творчість Великого Українця.

************************************** 

"Весну зустрічаємо, маму привітаємо"

  Міжнародний жіночий день 8 березня — чудовий привід, щоб привітати своїх любих жінок (мам, бабусь, сестричок) з цим ніжним весняним святом.  
  Свято весни — чудова нагода приділити увагу рідним жінкам  і порадувати їх сюрпризами. Мамам, у яких діти відвідують  бібліотеку буде удвічі приємно, якщо отримають подарунок ручної роботи, тому 5 березня в бібліотеці пройшла лабораторія творчості  "Весну зустрічаємо, маму привітаємо" за участю членів  ЛМ вітальні «Обрії пізнання».
  Читачі нашої бібліотеки  вирішили  порадувати своїх  любих  жінок  квітковими  композиціями: букетами з кольорового паперу, зробленими  своїми руками.




************************************** 

Ми матір називаємо «святою»
У секторі обслуговування дітей по м-ну Будівельників 6 березня відбувся майстер – клас з виготовлення листівки.
В це прекрасне весняне свято всі вітають жінок з 8 березня, адже це їхній день. Всюди можна бачити посмішки, квіти, цукерки і навіть тортики.
Який  подарунок подарувати до 8 березня? - саме це питання турбує перед святом всіх: і великих, і малих. В цей день не прийнято дарувати дорогі подарунки, частіше це приємні дрібниці і сувеніри. Але навіть звичайний подарунок може стати незабутнім, якщо разом з ним подарувати листівку на 8 березня, зроблену своїми руками.
Подарунок, зроблений своїми руками, таїть у собі тепло і особливу чарівність.
Традиційними подарунками на 8 березня є листівки та квіти, тому ми і запропонували виготовити листівку своїм читачикам. Всі занурилися в захоплюючий світ творчості. Під час виготовлення  листівки всі спілкувалися, розповідали про своїх мамусь, бабусь. А як були приємно вражені коли їх листівочки вдалися на славу.

****************************************

«Горить зоря її поезії над краєм»- поетичний вернісаж

  25 лютого весь світ відзначає 147-річчя від дня народження видатної української письменниці  Лесі Українки. З цієї нагоди, вшановуючи  творчість великої українки,   бібліотека для  дітей спільно з керівником Мельник Т.М. «Рідний край» БДЮТ,  провели поетичний вернісаж «Горить зоря її поезії над краєм », присутні  долучилися до високої поезії геніальної Лесі Українки, дізналися про маловідомі сторінки життя цієї надзвичайно талановитої, прекрасної і мужньої жінки, яка все своє коротке життя боролася з важкою хворобою і, усміхаючись крізь сльози, писала прекрасні вірші, прозові і драматичні твори, закохувалась і любила, страждала і мріяла, як і кожна людина. Також на заході лунали поетичні твори: «Вишеньки», «Contra spem spero» , «Хто сказав, що я слабка», у виконанні  Малиневської Софії, Ковальчук Єви, Бучко Романа.

  Доповнила цікавими матеріалами поетичний вернісаж книжкова викладка літератури «Хотіла б я піснею стати» та вихованці гуртка показали інсценівку з оповідання  Л.Храпливої «Дивна дівчина». Роль Лесі майстерно виконала  Ткачук Ангеліна, бабусею була Дейнека Олександра.

****************************************

«Рідна мово моя, поетична і пісенна» 

       Рідна мова – це мова нашого дитинства, це мова, на якій спілкуються  батьки. Деякі люди приймають за рідну державну мову, деякі – материнську мову, що чули у піснях та колискових, у віршах та легендах, казках, які їм розповідали перед сном.


   Рідна українська мова! Вона дзвенить на вулиці, у магазині, школі, бібліотеці, бо є мовою жителів нашого рідного краю. За допомогою мови ми  пізнаємо світ,  можемо помріяти, передати свої відчуття, заспівати чудову пісню.
В секторі обслуговування дітей оформлена книжкова виставка на тему: «Рідна мово моя, поетична і пісенна» на якій розмістилися безцінні скарби української класичної літератури, збірки українських поетів, українські народні пісні, романси та речитативи.

Давайте цінувати рідну мову, тому що вона  супроводжує нас в усіх  думках та пригодах, а також є другом, який знайде правильне слово в потрібний момент.



****************************************


«Велика сила люблячих сердець» - бібліографічна інформина + калейдоскоп творчості

    День Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже в усіх країнах світу. А якщо і не святкують, то точно десь про нього чули.
Тому, в  міській бібліотеці для дітей, чергове засідання літературно-мистецької  вітальні «Обрії пізнання» і було присвячене святу, з метою розвивати у дітей духовність, естетичні смаки, виховувати повагу до протилежної статі, весело та цікаво організувати дозвілля. Бібліотекар  підготувала для своїх читачів викладку літератури «Вічна загадка любові» та цікаву інформацію про цей день, закріплюючи її цікавими слайдами та піснями, пов’язаними з цим святом. Учасники заходу продемонструвати і свої знання у творчій формі: читали  поезію за тематикою, брали участь в розважальних конкурсах . Приємною частиною заходу  було виготовлення  «валентинок» своїми руками. На завершення читачів пригостили смачненьким та подарували символічні «валентинки» та гелієві кульки.


    Захід пройшов у приємній романтичній, дружній атмосфері. Присутні залишилися дуже задоволені отриманою хвилею хорошого настрою. 
****************************************


    Клуб «Пізнайко» відкрив свої двері в бібліотеці для читачів молодших класів. Сьогодні 6 лютого відбулося перше засідання клубу під назвою «Ти і Інтернет». Засідання  клубу співпало з  відзначенням в світі  Дня безпечного Інтернету. Цей День проходить  під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Адже в  Інтернеті може бути не тільки цікаво, ай на жаль, небезпечно. На засідання клубу була запрошена казкарка міста Марія  Солтис-Смирнова. Вона  прийшла на зустріч  до дітей з подарунком –  новою казкою, яку вона спеціально написала до цього Дня. 
    Біліотекарі на згадку підготували пам`ятку «Ти і Інтернет» в якій зазначили певні  поради і правила  безпечної поведінки в Інтернеті.



****************************************


Прес-мозаїка: «Щоб все діти добре знали є газети і журнали»


       У січні цього року  журналу «Барвінок»  виповнилося 90 років.    Щоб відзначити цю подію  у секторі обслуговування дітей було проведено прес-мозаїку: «Щоб все діти добре знали є газети і журнали». Присутні ознайомилися  з історією виникнення «Барвінку», яка тематика рубрик журналу, які письменники і поети друкуються  на сторінках журналу.  Також діти дізналися які періодичні видання є у секторі обслуговування дітей 1 -4 кл. переглянули книжкову виставку: «В країні цікавих журналів».                Насамкінець, для кращого запам’ятовування, дітям була запропонована гра «Журнальна мозаїка», в якій учасники отримали конверти з нарізаними буквами, з яких потрібно було скласти назву журналу, які є в бібліотеці.






****************************************

Крути – великі події минулого


 В приміщенні   бібліотеки для дітей  відбулася година мужності «Крути – великі події минулого» приурочена Дню пам’яті учасників битви під Крутами. Завідуюча інформаційно-бібліографіч-ним сектором розповіла  юним  користувачам про події, які відбулися 29 січня 1918 року, коли 300 молодих юнаків піднялися на захист Незалежної  Української держави. Присутні ознайомилися з викладкою книг по даній темі «Пам `ятаємо героїв Крут». Діти  пройнялися  історичними  подіями та провели паралелі  з Майданом 2014 року.


****************************************

Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг

До Дня Соборності України у   бібліотеці для дітей відбулася історична інформина «Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг».

Завідуюча ІБ  сектору, коротко  та в доступній формі розповіла  юним читачам про історичні події, що передували об’єднанню УНР і ЗУНР в єдину державу, про сподівання та віру народу, що єдина соборна українська держава стане гарантом національних інтересів усіх українців.


****************************************


«Чарівний світ казок  Ш. Перро»




12 січня минає 390 років від дня народження  основоположника окремого жанру в літературі, дитячої казки   - Ш. Перро. До нього спеціально для дітей ніхто не писав. І діти, і навіть дорослі дуже полюбляють  читати казки цього французького письменника.
    У секторі обслуговування дітей міської бібліотеки для дітей 10 січня учасники бібліотечного об’єднання «Книголюбчики»  та учні 4-Д класу ЗОШ№1 відвідали «зимовий кінозал», де мали змогу познайомитися із біографією Ш. Перро, прийняти участь у вікторині  та переглянути мультфільми за  творами казкаря. Переможець вікторини Анчук Поліна у подарунок отримала приз, а всі інші учасники – солодощі  та закладки до книжок. Бажаючі мали змогу переглянути книжкову поличку: «Відчиняє двері казка» та пограти в інтерактивну гру «Казки Ш Перро».





****************************************

З  Днем волонтера!

5 грудня Україна відзначає Міжнародний  день волонтера. Волонтер   в перекладі з французької  означає доброволець. Це той, хто щодня віддає частинку себе: допомагає  знедоленим людям, хворим, безпритульним і не просить  за це для себе нічого. А в зв’язку з подіями на  Майдані  та антитерористичною операцією на Сході нашої країни   поняття  волонтерство набуло для України особливого значення.
  У міській бібліотеці для дітей  вирішили теж відзначити цей день: діти прослухали бесіду «Хто такі волонтери в Україні ?», та намалювали малюнки про цих самовідданих людей.

****************************************
 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

День боротьби зі СНІДОМ було започатковано Всесвітньою організацією здоров
`я  в 1988 році. Цього дня в багатьох країнах світу з метою привернути увагу до проблеми  поширення вірусу імунодефіциту людини проводяться численні суспільні акції…

       Сьогодні Україна посідає друге місце в Європі і п`яте місце в світі за темпами поширення вірусу імунодефіциту людини. З метою профілактики хвороби та допомоги хворим було створено кілька благодійних фондів. Офіційним символом боротьби зі СНІДОМ стала червона стрічка. Міська бібліотека для дітей організувала  і провела в своїх секторах акцію «Червона стрічка». Протягом дня всім читачам бібліотеки ми чіпляли  червону стрічку-символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
Бережіть себе і своїх близьких!!!

****************************************
« Рідна країна –безпечна країна: Як треба поводитися на  дорогах»
 « Рідна країна –безпечна країна: Як треба поводитися на  дорогах» під такою назвою пройшов Всеукраїнський конкурс  дитячого малюнку, організаторами  конкурсу є українська асоціація працівників бібліотек для дітей  і Громадський рух Миколи  Томенка «Рідна країна».
   Перед тим як приступити до  малювання  бібліотекар  спільно з працівниками БДЮТ(будинок дитячої та юнацької творчості) розповіли дітям  як пра­виль­но потрібно поводитися на дорозі і що може статися, якщо не дотримуватися правил дорожнього руху. Діти дізналися про стародавні та су­час­ні дороги, як з'явилися вулиці, чим відрізняється тротуар від проїзної частини, що таке перехрестя…Також діти залюбки поділилися своїми іс­то­рія­ми про те, як вони переходять дорогу. І, на жаль, це не завжди правильно.     

  У конкурсі взяли участь всі  бажаючі користувачі бібліотеки(віком 7-12років), в  своїх малюнках вони  показали своє ставлення до цієї проблеми, а також  всі отримали  від бібліотеки пам `ятку  по правилах дорожнього руху, яку підготували працівники інформаційно- бібліографічного відділу, а також познайомилися з викладкою літератури  по  даній  темі.

****************************************
    Живе поезія  у слові


   Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо  рідною державною українською  мовою.  А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.   
         З метою розширювати знання про красу і багатство української мови, виховувати почуття глибокої любові до української мови та ознайомити дітей з українськими обрядами і звичаями, з поезією рідного краю,  7 листопада  в рамках  чергового засідання літературно-мистецької вітальні «Обрії пізнання», в бібліотеці  було проведено калейдоскоп творчості «Живе поезія  у слові».

        Учасники заходу  познайомилися з цікавими фактами про українську мову.  Вони разгадували загадки про рідне слове, пригадували прислів’я і приказки,читали вірші літераторів  Рівненщини та познайомилися з викладкою літератури «Літературне намисто краю». 

****************************************
Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо!
         Нещодавно по всіх дитячих бібліотеках України відбувся Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули».
        Мета Конкурсу була – сприяти формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищепити любов до рідної мови…
        Кузнецовська міська бібліотека для дітей також долучилася до конкурсу.  Приємно відзначити, що учасники  від нашої бібліотеки зайняли почесні місця в області. За результатами проведеного Конкурсу в  обласному турі переможцями визнано:
 Анастасію  Ярмолюк  у номінації «Так, я люблю Україну» і  Дар`ю Жильчук  у номінації «Знайомтесь – це ми!».
       Отож, тепер вони  будуть представляти нашу область в м. Києві.

Давайте привітаємо наших переможців обласного рівня і побажаємо їм подальших перемог , творчих успіхів і злетів!!!

**************************************** "Що... Чому... Як..."
        
 Для того, щоб  стати моральною і вихованою людиною, необхідно   добре знати самих себе, але немає нічого незвичайного, що ми маємо недоліки. Крім  того, треба знати чи хоча б уявляти,  якими ви хотіли б стати, до чого ви прагнете, що для вас означає поняття «хороша  людина».
       Шлях до самопізнання в кожного свій, але розпочинати його  слід з аналізу  своїх  вчинків, поведінки та оцінки їх, або ж зі спостереження за собою. Саме для таких підлітків, які шукають себе, свій шлях у житті  31 жовтня бібліотекарем СОД м-ну Будівельників   був організований  вечір запитань і відповідей  «  Що… Чому…Якщо…» . На зустріч були запрошені вихованці БДЮТ гуртка «Пізнай себе» і їх керівник Н.Ф. Лопуга. Наталія Федосіївна розповіла дітям про науку Психологію, провела тести і вікторину  з учасниками, відповідала на каверзні і болючі запитання присутніх.

    Зустріч захопила всіх з головою: когось змусила поламати голову над пошуками правильних відповідей, а когось, замислитися над своїми вчинками … 

************************************************************************
     Лабораторія творчості в бібліотеці
 
Ласкава осінь вже прийшла 
Дари нам щедрі принесла, 
  Щоб вся країна й кожна хата 
   Була щаслива і багата!  


  Золота  осінь повноцінно панує уже другий місяць, вона багата своїми врожаями.  Відомо, що дитяча фантазія не має меж, тому  всю красу щедрої осені намагалися передати учасники ЛМ вітальні «Обрії пізнання» в своїх малюнках  на тему « Різнокольорові барви осені» та створити  композицію    з різних  овочів «Ходить гарбуз по городу».

   До створення  композиції  діти  готувалися завчасно. Зібравши власноруч, природні матеріали- дари осені, принесли до бібліотеки. Різноманіття овочів та різного природного матеріалу втілилися в чудову та цікаву композицію, тут вам: усі родичі поважного Гарбуза, ляльки з  цибулинок, моркви та кукурудзи, поросятко з картоплі, мишка з буряка та інше. Діти творчо працювали разом  з бібліотекарем  , проявили свою фантазію і виготовили чудові та цікаві вироби  ,а взамін отримали позитивні емоції та вдячність відвідувачів, хто захоплюючими поглядами її оглядав. 


*********************************************************************************
Могутня  ріка нашої історії
  Щороку 14 жовтня — на   Святу Покрову — в Україні відзначається  День українського козацтва. 
 А починаючи з 2015 року цей день особливо святковий, адже на державному рівні вирішено відзначати  День захисника України.

     З нагоди цих свят у міській бібліотеці  для дітей було проведено цикл заходів

    9 жовтня у  бібліографічно-інформаційний сектор  бібліотеки , завітали користувачі на інформ-реліз «Славетні шляхи українського козацтва».  Діти   здійснили екскурс у славетні часи козацтва: з'ясували походження слова «козак», дізналися, чому вони називалися запорізькими, як виховували козаки своїх джур, кого називали характерниками, які літературні пісні та легенди існують про українських лицарів середньовіччя, чому вороги боялися козацьких чайок…і.т.д .


  Не традиційно та цікаво  пройшла презентація книжкової виставки- інсталяції «Могутня  ріка нашої історії», присвяченої  темі дня, а ще  діти із задоволенням подивилися  мультфільм  «Як козаки наречених визволяли».



*****************************************************************************
                «КРАЇНА КОЗАКІВ. КРАЇНА ГЕРОЇВ»
На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, День Покрови  Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни.
Свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Розказують, що коли у десятому столітті на Візантію напали сарацини і намагались захопити Царгород, захисники міста у відповідь на свої молитви побачили Пресвяту Богородицю, що зняла з голови покрову і розіпнула над ними. Загарбники відступили. Царгород вистояв. З тих часів Пресвяту Богородицю шанують, люблять і звеличують.  В Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.
Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни, щоб вшановувати наших мужніх захисників, які боролися колись  і борються тепер за свободу та незалежність нашої країни.
         В дитячій бібліотеці є чимало книг на дану тематику, які викладені на огляд читачів під загальною назвою  «Країна Козаків. Країна Героїв» .  Отже, читаймо, пізнаваймо та єднаймося у своїй боротьбі, кріпімось у своїй вірі!
*************************************************************************           
 Ми хочемо, щоб Ваше літо було 
книгами зігріте!

На бібліотечний пікнік під такою назвою завітала група дітей-друзів,  щоб познайомитися з новими книжками, які надійшли до фонду дитячої бібліотеки. В тіні розлогих дерев, які ростуть у дворі бібліотеки, діти розглядали книги, зачитували уривки з них, ділилися враженнями від прочитаного.
               
Читайте та відпочивайте з задоволенням!

*********************************************************************************
       Відпочинок на літній терасі




       Літня тераса - найкраще місце для того, щоб поринути у вир загадкового життя та зрозуміти його. Насолодитися  читанням в затінку  спекотного літнього дня.
          На вулиці спека, тому не дивно, що читачів, які завітали до бібліотеки в кінці липня на початку серпня  поточного року, цікавилися  викладками літератури, оформлені  в затишному куточку біля  міської  бібліотеки для дітей  по м-ну Будівельників. До уваги відвідувачів літньої тераси було запропоновано новинки літератури та періодичних видань, які нещодавно надійшли до бібліотеки.

       Працівники ВОД по м-ну Будівельників і надалі  запрошують усіх бажаючих завітати до літньої тераси «Бібліотека під відкритим небом». Адже саме тут можна цікаво та корисно провести вільний час.

*********************************************************************************

  Літня тераса "Бібліотека під відкритим небом"
   Літо - це канікули з веселими іграми, забавами, пригодами та книжковими дивами. Книжкові стежини літа надзвичайно цікаві! У бібліотеці, як відомо канікул не має, тому кожен може знайти для себе щось корисне. Хтось знайомиться з цікавою книжкою, хтось читає рекомендовану літературу по шкільній програмі, іншого цікавить книга на тематичній виставці, яких чимало ми організовуємо у нашій бібліотеці.
    На початку  літа, наша книгозбірня, ВОД м-ну Будівельників, вкотре відкрила сезон на літню терасу «Бібліотека під відкритим небом». За цей час , ми організували достатню кількість  цікавих  викладок  на терасі, а саме : «Країна казок», «Що? Як? Чому?», «Літо, книга, діти – будемо весело дружити!», «Книги- 03», «Секрети сучасної господині».
     Тематичні книжкові викладки на терасі  оформлені  для дітей різного віку. Адже читання на свіжому повітрі під сонечком  не має вікового обмеження.  Тут кожна дитина може знайти для себе книгу відповідно до  своїх  уподобань, переглянути свіжу бібліотечну пресу.
     Отже, «Бібліотека під відкритим небом» - 2017 стартувала, попереду чимало цікавих та корисних викладок літератури, , інтелектуальних та розважальних заходів.





******************************************************************************
Квест"Лабіринтами казок"

   Непомітно промайнув останній навчальний  тиждень. Перший день літа приємно нас здивував своїми теплом і сонечком. Адже  1 червня – День захисту дітей.  Веселим, змістовним, цікавими був день, проведений читачами  у бібліотеці для дітей . Бібліотекарі ВОД м-ну Будівельників  для  дітлахів організували квест «Лабіринтами казок». Діти залюбки брали участь у грі. Адже вони , за допомогою карти-маршрута мандрували лабіринтами казок та літературних творів, складали пазли, розповідали вірші, співали, малювали…  Чудовий настрій був забезпечений всім учасникам.

********************************************
Флешмоб   «Вишиванка – код  нації»
  За останні кілька років популярність вишиванок значно зросла. Можливо, на  це вплинуло загострення  відносин між Україною та Росією. В будь-якому випадку, партіотизм  населення країни досяг небувалих за роки  незалежності масштабів, і це проявляється кількістю людей, які намагаються  носити  національне вбрання. У цей день українці  вдягають вишиванки на роботу, навчання  або просто прогулятися  вулицями своїх міст і селищ.
     З метою популяризації української культури та національних традицій, міська бібліотека для дітей також відзначила  18 травня - День вишиванки, флешмобом під назвою «Вишиванка – код  нації».  В  святково вбрані у вишиті  сорочки, з усмішками на обличчі, піднесено-патріотичним настроєм та з  плакатами в руках  «Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків  талісман», «Моя сорочка  вишиванка - в ній дух народу воскреса», «Моя сорочка вишиванка - хіба ще є така краса», користувачі бібліотеки (учні 5-А класу ЗОШ№4), пройшли  вулицями нашого міста. А щоб привернути увагу перехожих, діти вигукували: «Вишиванка – код української нації», «Вишиванка- це стильно та модно».
     В читальному залі 5-9кл. до уваги читачів оформлена  виставка –інсталяція
«Вишиване диво – усміхнулось мило», де представлені книги і  періодичні видання по даній темі та художні вишивки, виготовлені користувачами бібліотеки, як дітьми, так їх  мамами та бабусями.    
************************************************
Всеукраїнський  конкурс  дитячого  читання «Книгоманія - 2017»
Як заохотити дитину читати? Це, здається таке  просте, на перший погляд питання, нині хвилює  багатьох батьків. Безперечно, у такий  шалено комп’ютеризований вік  книга, як і раніше залишається для дітей і порадником і другом . Потрібно лише допомогти кожній дитині знайти  свою  стежину  у такий  цікавий, захоплюючий, а головне – пізнавальний  світ  книги.
  Тому , з метою  заохочення  дітей середнього  шкільного віку до читання, популяризації  найкращих зразків  української  та  світової  літератури, вже стало  традицією , щорічно проводити в бібліотечних закладах  Всеукраїнський  конкурс  дитячого  читання «Книгоманія» .
  27 квітня, в Рівненській обласній бібліотеці для дітей, зустрілися найактивніші, найрозумніші учні 6-7 класів нашої області, щоб боротися  за звання  «Супер читач області».

  Переможці  конкурсу  «Супер читач міста»( який проходив  в  Кузнецовській міській бібліотеці для дітей)  Полюхович Таміла,  учениця  6-Б класу, та Оленик Дарина  учениця 7-А класу ЗОШ№3  також  взяли участь  в обласному конкурсі  та були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

*********************************************************************************
Видатна казкарка - А. Ліндгрен

 Читачі відділу 1-4 кл. дуже  полюбляють  читати книги відомої шведської казкарки А. Ліндгрен.  28 квітня  вони були присутні   на літературному святі : "Видатна казкарка - А. Ліндгрен". Познайомилися з біографією  письменниці, прийняли участь у вікторині , де між собою змагалися  дві команди "Смайлики" та "Книголюбчики", розгадували анаграми за творами  письменниці, здійснили перегляд  мультфільму : "Малюк і Карлсон" . Під час солодкого столу діти  ділилися  враженнями  про прочитані  книги  А. Ліндгрен  .

********************************************************************************
                         «Христос Воскрес!  Радійте, діти!» 
            Великодня виставка-інсталяція «Христос Воскрес!  Радійте, діти!»  оформлена в відділі Абонементу, створюючи святкову радісну атмосферу. Поруч з книгами  розмістилися Великодні атрибути. Матеріали виставки знайомлять відвідувачів з традиціями святкування Великодня в різних місцевостях України, розповідають про походження невід’ємних символів цього свята в Україні – великодніх яєць, їх різновидами, символікою малюнків, які зображують на великодніх яйцях, та способами оздоблення. Є дуже багато звичаїв та обрядів, пов’язаних з цим святом, які описані в представлених на виставці книгах. Діти також мають можливість почитати вірші, оповідання на дану тему.
******************************************************
Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень святкувати!  

 
                                                                                            На Великдень у корзинці
Ми принесли всім гостинці:
Паску, сонцем ціловану,
Крашанку - мальовану,
А навкруги весна в обнові -
Будьте усі здорові!

«Свята Пасха йде  до хати , будемо Великдень святкувати!»  під такою назвою 12 квітня, в рамках ЛМ вітальні «Обрії пізнання», в читальному  залі 5-9кл.  пройшла народознавча подорож.
   Бібліотекар  розповіла дітям про походження і значення в житті кожного християнина цього величного свята.
  Багато ціквого  діти дізналися про підготовку до святкування  величного свята Великодня про те, як святкують Пасху у різних країнах світу, ознайомилися з особливостями  розпису великодньої писанки, симоволікою кольорів та знаків на писанках, згадали народні приказки та легенди, розказували вірші. Емоційно і водночас урочисто діти розповідали про те, як допомагатимуть мамі збирати святковий кошик і що туди кластимуть.

      Також познайомилися з виставкою великодніх композицій, головними атрибутами якої є писанки, виготовлені власноруч  учасниками  ЛМ вітальні «Обрії пізнання».

*********************************************************************************
                     «Книгоманія- 2017» 
 6 квітня, за  звання «Суперчитач  міста» ,в  Кузнецовській  міські  бібліотеці для дітей, зібралися кращі з кращих, ерудовані, кмітливі та інтелектуальні   учні 6-7 класів.
   13 учасників представили свої улюблені художні твори у формі цікавих презентацій та читацьких відгуків, а також порекомендували улюблені книги своїм одноліткам.
   Всі конкурсанти  продемонстрували високий рівень підготовки і грунтовні літературні  знання. Вони вкотре довели, що книга – це найкращий спосіб розвитку особистості, найкоротший шлях до істини.
   Кожен учасник спочатку представив себе, розказавши про свої захоплення та уподобання. Звичайно, головним  захопленням всі визнали літературу і розповіли про свої улюблені літературні жанри. Далі  учасники конкурсу проявили свою креативність і творчий підхід, прорекламувавши улюблену книгу. При підведенні підсумків оцінювалося  знання учасниками творчості письменників і літературних творів, вміння аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного, творчо та критично  переосмислювати прочитане.
  Непросто було членам журі, оскільки всі  конкурсанти мали високий рівень підготовки і представляли дуже серйозні книги. Переможці – Гузовата  Анастасія та Оленик Дарина  учениці  7 кл. ЗОШ №3, та Полюхович Таміла, уч. 6-Б кл. ЗОШ №3, нагороджені  Дипломами « СУПЕРЧИТАЧ МІСТА-2017»,вони продовжать боротьбу  за звання «СУПЕРЧИТАЧ ОБЛАСТІ» в Рівненській  обласній бібліотеці для дітей. Учасники, які отримають перемогу в м. Рівному,  будуть нагороджені безкоштовною поїздкою до Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія».

*********************************************************************************
Переглядай  з насолодою
     30 березня для читачів ВОД  м-ну Будівельників організовано  перегляд мультфільму «СПІВАЙ».
     Цього разу до нас завітали користувачі 2-их, 3-их, 4-их класів ЗОШ №1 .
На мультимедійному обладнанні діти переглянули мультфільм.

В затишному приміщенні бібліотеки на дітей після перегляду  чекало чаювання.  Адже ,  за чашечкою  чаю та печивом , дітки мали змогу поспілкуватися і обговорити мультфільм. Це був  останній  день весняних канікул…  Такі посиденьки  надають додаткову можливість спілкування  із своїми однолітками  та долучають їх до книги та сучасної літератури, розвивають художній смак і самостійність суджень.

*********************************************************************

ЯК НЕ ЗНАЄШ-ПРОЧИТАЄШ, КОЛИ МУДРИЙ-ВІДГАДАЄШ!

  
Для когось канікули у школі — це відпочинок, а хтось не гає даремно часу і проводить його весело та корисно в бібліотеці. Саме так провели сьогодні
(29березня) свій день,  юні читачі в читальному залі бібліотеки.
  Тиждень дитячої книжки зібрав до себе на гостину усіх тих, хто любить читати і цінує книгу. 

Величезне задоволення отримали діти   після проведення  літературної  вікторини-загадки «ЯК НЕ ЗНАЄШ-ПРОЧИТАЄШ, КОЛИ МУДРИЙ-ВІДГАДАЄШ», де присутні  продемонстрували відмінні  знання, відкрили для себе багато нового і цікавого та просто  приємно провели час.  

*********************************************************************************
«Таємниці книгозбірні»
Сьогодні (28 березня)  ВОД м-ну Будівельників разом з читачами здійснили  історичну подорож у минуле, а саме у час правління Великого князя Київської Русі Ярослава Мудрого – у ХІ століття. Наш екскурс в історію, ми сподіваємось, що  допоможе присутнім не тільки у навчанні, а й у виборі майбутньої професії.

      Адже, бібліотекар розказувала   про одну з найкращих бібліотек, зібрати яку мав би за честь кожен колекціонер. Це – бібліотека Ярослава Мудрого, певне, найосвіченішого князя Київської Русі. А щоб закріпити побачене та почуте, наприкінці зустрічі, провели вікторину «Таємниці книгозбірні».

*********************************************************************************


27 березня дитяча бібліотека радо зустрічала гостей на відкриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання. В цьому році він проходить під гаслом «Книга просить на гостини,  в неї свято – іменини!»
В нас Тиждень дитячого читання розпочався  святом  «Від книги до свята, до знань, до життя»,  на якому ведучі старшокласниці  Білецька Іванна та Кришталевич Софія розповідали  дітям про різні книги: кам’яні, рукописні, найбільші, найменші, найдорожчі, найцінніші, про значення книги в житті кожної людини. Юні читачі Орешко Євгенія,  Пастушенко Марійка, Карпович Софійка читали поезію про книги. А далі дві команди «Юні ерудити» та «Юні книголюбчики»  змагалися  у літературному колажі «Щасливий випадок» на кращого знавця книг, письменників, творів і всього того, що пов’язано з книгою. Змагання складалися з турів: «Ерудит-лото», «Все про книгу», «Заглянь у тлумачний словник», «Світ дитинства» та конкурс для капітанів «Хто швидше». У проведенні конкурсів помічниками бібліотекарю були активні читачки бібліотеки Ясинська Катруся та Воронюк Віка.
         Приходьте, читайте, бо книга, яка прийде до вас в

 дитинстві, буде супроводжувати Вас у всьому житті!

*********************************************************************************
В рамках Тижня дитячого читання
         
Щорічно в останній тиждень березня по всій Україні проходить  Тиждень  дитячого читання. Цього року Тиждень розпочався  23 березня в відділі обслуговуванні дітей м-ну Будівельників зустріччю «На гостини до казки». Стало доброю традицією проводити  заходи, що знайомлять користувачів бібліотеки з цікавими людьми. Ось і цього разу наша гостя, Марія Солтис-Смирнова, казкарка нашого міста розповіла учням 3-Д класу ЗОШ№1 (класний керівник Олександр Макоєдов ) про те, які чари відбуваються в її казках.

 Адже, казка — це цілий світ, у якому дитина живе, бореться, протиставляє злу свою добру волю. Казки були і залишаються чарівними провідниками мудрості та совісті, доброти й милосердя, віри і працелюбства. Сама зустріч навіяна новою казкою. Користувачі мали нагоду познайомитися з її новою книжечкою «Звідки взялася новорічна коробочка?», погралися в ігри , розгадували ребуси…,  та на згадку про зустріч отримали від бібліотеки листівки. 
*********************************************************************************
Голосні читання «Ми Шевченка славить будем
І ніколи не забудем»
Учасники бібліотечного об’єднання «Книголюбчики» та іхні друзі  9 березня були учасниками голосних читань: «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем». Читали «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя» та інші вірші поета. Переглянули відеофільм : «Край, де народився Шевченко».  До уваги була представлена книжкова поличка «З любов’ю до  Великого поета».  Наприкінці ділилися враженнями від  прочитаного і переглянутого.

*******************************************************************                             «В УКРАЇНІ ПРОЖИВАЄШ, А ЧИ МОВУ ЇЇ ЗНАЄШ?»

      21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови.
 Це свято було проголошено в 1999 році на загальній конференції ЮНЕСКО.
       У кожного народу є своя мова, вона для нього найрідніша і найдорожча. Кожна людина має право розмовляти і мислити рідною мовою. Кожна країна має право на державну мову.
       Наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною і  ми могли вільно нею говорити, співати, думати.
       «В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?» -  під такою назвою в міській бібліотеці для дітей відбувся турнір ерудитів, знавців української мови.        Змагалися між собою дві команди  дітей «Верба» і «Калина», які  мали  змогу показати свої знання, уміння, навички, ерудицію та кмітливість.
         За кожну правильну відповідь команда отримувала значок у вигляді сердечка. Учасники змагалися у вікторинах: « Мова - душа народу», «Розминка», «Хвилинка», «Допиши вірш», «Допиши фразеологізм». Приємно, що діти знають і люблять свою рідну мову. Обидві команди набрали однакову кількість сердечок.


******************************************************
Конкурс читців « Дитячий віршограй»                                                      
  «Дитячий віршограй» - під такою назвою у міській бібліотеці для дітей  20 лютого відбувся конкурс читців, присвячений черговій річниці від Дня народження  нашої славетної поетеси Лесі Українки.
   У конкурсі брали участь  вихованці 3-го класу ЗОШ №1 та юні учасники бібліотечного об’єднання «Книголюбчики»,  що діє при відділі обслуговування  читачів   1 -4 класів.
  Діти декламували свої улюблені вірші, які написала Леся Українка для дітей. Найяскравішими  були виступи  Орешко Євгенії, Кравчук Карини , Зубач Євгенії  (ЗОШ№1) та наймолодшої учасниці Базаки  Вероніки  (ЗОШ№3)  із «Книголюбчиків». Конкурс закінчився переглядом  мультфільму «Біда навчить» за мотивами творів  Л. Українки. Також до уваги присутніх була представлена книжкова виставка: «Забуття не суджено мені».
  А так як захід співпав з річницею подій на  Майдані під час революції гідності, то присутні  мали змогу переглянути відео, приурочене цій трагічній даті.
   Багато позитивних вражень отримали  діти, та обіцяли  обов’язково приймати участь і в інших заходах, які будуть проводитися в  бібліотеці для дітей.

*********************************************************************************
«Зимонька завзята принесла нам свята» -етнографічну подорож 
               «Зима іде – свята  за собою веде» - так кажуть у народі.  І дійсно, ця пора року багата на веселі та яскраві свята. Тож не дивно, що її урочистості найулюбленіші для дітей.  А взимку їх так багато… Це: день Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір та ще багато інших  – яскравих, колоритних, веселих та цікавих.   У них найвиразніше представлені характер і духовний світ українського народу, його фольклор, традиції, побут. Саме тому, з метою ознайомила дітей з традиціями святкування Нового року та Різдва Христового на Україні, з колядкою та основними атрибутами колядників,17 січня у бібліотеку для дітей, завітали на етнографічну подорож «Зимонька завзята принесла нам свята»,учасники  літературно-мистецької вітальні «Обрії пізнання» . Діти дізналися  як проходять  зимові свята в різних куточках України, а також продемонстрували свою творчу  майстерність і доповнили  етнографічну подорож  піснями-колядками

*********************************************************************************
 «Зима, Мороз, Різдвяний час ідуть у гостоньки
 до нас!»
            Під такою назвою в відділі Абонементу 5-9 класів  оформлена книжково-предметна виставка. Діти завжди покладають особливі і радісні надії на прихід зими. Це і снігові  веселощі на вулиці, і очікування подарунків від святого Миколая та Діда Мороза. І саме взимку християни всього світу святкують найбільше і найвеличніше свято – Різдво Христове, яке приходить до нас у зоряну Різдвяну ніч і наповнює наші серця і душі  новою доброю силою.
Новорічно-Різдвяні вірші, казки, оповідки, звичаї, колядки, щедрівки розмістилися  на даній виставці.
Всі бажаючі можуть ознайомитися не тільки з книгами, але і подивитися на експозиції  даної тематики.
************************************************
Ціною свого життя врятовували інших людей
2016 рік визначено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Рівно 30 років тому, в ніч на 26 квітня 1986 року, сталася страшна трагедія – вибухнув 4 енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Внаслідок цього постраждали тисячі людей, сотні тисяч вимушені були покинути свої домівки, радіаційним викидом було забруднено великі території України та Білорусі.
30 років була проведена дуже важка робота з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На жаль, для багатьох, хто працював безпосередньо тут, це коштувало життя. І ціною свого життя вони врятували інших людей.
Завдяки ліквідаторам, пожежникам, рятувальникам, лікарям наслідки Чорнобильської аварії не набули глобального характеру, хоч і були масштабними.

 Ми зобов'язані пам'ятати про це!!!

*********************************************************************************
Майстерня новорічних іграшок

      Прийшла святкова пора, світла і радісна пора Новорічних та Різдвяних свят. Казковий настрій панує всюди – не виняток і бібліотека для дітей.  Де  юні користувачі не тільки радують читанням нових книжок, а ще й залюбки долучаються до створення теплої і чарівної атмосфери.
  Передноворічний час - це чудовий період, щоб трохи помайструвати! Що може бути краще за новорічну прикрасу створену дитячими руками?!  
« Майстерня новорічних іграшок в бібліотеці» під такою назвою ,12 грудня в  міській бібліотеці для дітей, пройшла лабораторія творчості, за участю вихованців літературно – мистецької вітальні «Обрії пізнання». 
  Маленькі майстри   з особливим творчим натхненням та радістю   вирізали  з  кольорового паперу   сніжинки (якими і  прикрасили  приміщення бібліотеки та новорічну ялинку), ялинки, на використаних електричних лампочках  розмальовували сніговиків  та різних казкових героїв.  
  Така авторська  новорічна  іграшка  стане особливою прикрасою для ялинки та чудовим подарунком для рідних та друзів.
   
*********************************************************************************
      «І хто б нас навчив у світі правильно жити»
   09.12.2016 в відділі обслуговування дітей   відбувся захід з прав людини  «І хто б нас навчив у світі правильно жити», під час якого  було переглянуто фільм  Матьє  Брона «Тілом і душею».
    Традиційно після показу документальної кінострічки глядачі обговорили підняту проблему у фільмі, а саме роль, місце та сприйняття людей з інвалідністю в суспільстві. Вони акцентували увагу на тому, що більшість громадян не замислюються над тим, що поряд з нами живуть люди з особливими можливостями, які хочуть жити так, як і здорові люди. Їх «особливість» ніяк не стає на заваді у їх мріях, спілкуванні і повноцінному житті. Фільм спонукає глядачів замислитися над власним життям, усвідомити, що ми – люди, і кожен з нас заслуговує на повагу, увагу оточуючих і має право бути щасливим. 
*********************************************************************************

  В рамках Всеукраїнського тижня права, 5 грудня в читальному залі 5-9кл. пройшла година спілкування «Правова невідкладна допомога». Бібліотекар ознайомила юних користувачів з документом, який називається Конвенція  ООН про права дитини, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. На прикладах з життєвих ситуацій учні замислились над необхідністю знати, поважати і виконувати закони нашої держави. Вони також дізналися  куди слід звертатись за допомогою у випадках порушення їх прав.
   Також  діти познайомилися з  виставкою літератури «Юридичний компас для тебе» на якій  представлена література по даній темі.

**************************************************

В відділі абонементу організована виставка дитячих робіт під назвою «Мій Всесвіт».

Діти, які мають власно виготовлені цікаві роботи можуть приєднуватися та представляти їх на даній виставці.



***************************************************************************
 

                  Ти бачив як Ангели в Небо летіли?
Так-так, саме в Небо, а не навпаки…
          Від пострілів влади отак відлітали
               До Бога назавжди вкраїнські сини…

Такими рядками розпочався  поетичний вернісаж «День Гідності та Свободи»  в відділі абонементу.
Хоч минуло вже три роки після Революції  Гідності, але буремні події, що відбувалися тоді впродовж трьох холодних зимових місяців у центрі столиці,  вплинули на кожну людину, яка має відкрите серце. Дякуємо Героям  Небесної  Сотні за те, що не пошкодували життя заради нас з Вами! Заради нашого майбутнього! Спасибі всім хто відстояв майдан,  за яскравий приклад мужності,  сили духу, чесності і патріотизму!
Вас пам’ятати будемо завжди,
Із вами будемо боротись за країну.
За ту країну, де нема брехні й війни,

За нашу й вашу мирну Україну.
********************************************************************************


Вона мені свята! Моя колискова мова!
                                                                   Мій край чудовий — Україна!
                                                      Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
                                                     Чарівна пісня солов’я.
       І найдорожча рідна мова —
                                                       Джерельцем радісно дзвенить…

      Саме такими словами розпочався літературний вечір «Вона мені свята! Моя колискова мова!», присвячений  Дню української писемності та мови у ВОД м-н Будівельників 8 листопада.  Це  Свято  відзначається  щорічно 9 листопада,   це  день вшанування пам'яті Преподобного Нестора - Літописця. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено  1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.
       Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо.
       Рідна мова – це мова, яка першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.
Вечір проходив у дружній і щирій атмосфері, під звуки  чарівної  бандури.

*************************************
Мандри в цікавий світ періодики

Захоплююче і цікаво пройшов у нас сьогодні (28 жовтня) ігровий
прес -калейдоскоп «Мандруємо в цікавий світ періодики» 
    Спочатку бібліотекар ознайомила всіх учасників з періодичними виданнями  які надходять до бібліотеки. А далі розпочалося найцікавіше: діти розгадували кросворди, розв’язували головоломки, відповідали на запитання вікторини «Цікавинки звідусіль»    І це все завдяки    журналам, які є в бібліотеці  -«Жасмин», «ЗІН»,«Компютер», «Майстерня вишивки», «Handmade», «Пенелопа», «Моє хобі», «Українська родина» та інші.

Наші юні читачі ще раз переконалися в тому, що проводити час з журналами  цікаво та весело. На їх сторінках багато  пізнавальних розповідей, оповідань, віршів, які допомагають у навчанні, вчать логічно мислити, відкривають таємниці навколишнього світу, дають можливість весело і змістовно провести дозвілля, навчитися робити цікаві речі.

*********************************************************************************
Слава героям! Герої не вмирають!

Історія нашого народу – це війни і повстання, це сльози і перемоги, це незламність…
Дійсно, багато поколінь українців поклали своє життя на вівтар української державності. Ми наповнені духом своїх волелюбних предків, багатою історією. І якщо хочемо осягнути минуле України, то маємо багато вчитися, знати, пам’ятати.
25 жовтня у ВОД м-н Будівельників відбувся урок-пам`яті  "Шана нашим землякам".
Саме  пам’ять всіх невинно убитих згуртувала нас, живих.  Пам`ять про героїв дає нам сьогодні  силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі ми схиляємо голови... Адже, згасли як зорі, наші земляки : Сергій Тарасюк та Максим Турик.

 "Слава героям! Герої не вмирають!" - повторюємо ми сьогодні.

*********************************************************************************
Крізь плин віків козацька слава лине!!!

12 жовтня  в читальному залі 5-9 кл., (в рамках літературно-мистецької  вітальні «Обрії пізнання») був проведений сторітелінг «Крізь плин віків козацька слава лине». Захід проводився з метою розширити знання юних читачів про історію славного українського козацтва, Запорозької Січі та гетьманів.
Для шановних відвідувачів бібліотеки експрес-поличка «Батькам на славу – синам на науку», на якій представлені книжкові видання про історію запорізького козацтва та славні бойові подвиги українських «лицарів духу».

 Наприкінці заходу присутнім був запропонований відеофільм «Козацькому роду нема переводу» про історію виникнення українського козацтва, про його традиції, побут та звичаї, про найвідоміших козацьких ватажків.

*********************************************************************************
7 жовтня - виставка творчих робіт ЛМ вітальні
     «Обрії пізнання»

 Талановита осінь-художниця своїми яскравими фарбами і багатим вибором матеріалу для творчості надихає нас створювати оригінальні осінні поробки    своїми руками.

 Саме з матеріалу,який подарувала нам природа, додаючи свою фантазію,  спільно з батьками і створила чудову осінню композицію «Квітка-душа» (юна читачка, відвідувачка ЛМ вітальні «Обрії пізнання»,учениця 5-А кл.ЗОШ №4) , Оксана  Ясюк.

*********************************************************************************
Літні  читання на  дитячому майданчику :  «Книга під відкритим небом»
Інтерес до читання треба формувати ще з дошкільного віку. Це   дуже важливий етап у розвитку і формуванні особистості дитини. Тому, у відділі обслуговування дітей 1-4 кл. і заплановані заходи, пов’язані саме з цією категорією читачів.
  Зокрема , 12 серпня бібліотекар завітала до вихованців дитячого садочка №6   для проведення літніх читань : «Книга під відкритим небом» . Читали казку  «Лисичка-сестричка та вовк панібрат», відгадували загадки, провели вікторину «В гостях у казки», знайомилися з дитячими журналами і книгами. Насамкінець бібліотекар  на згадку подарувала рекламні закладки для книг із запрошенням  відвідати бібліотеку для дітей.
****************************************
Літнє дозвіляя
4 серпня своє літнє дозвілля вирішили провести вихованці літнього табору  підліткового клубу «Жар-птиця» в центральній бібліотеці для дітей.
     Завітавши до бібліотеки, діти отримали задоволення  та гарний настрій, познайомилися  з новими надходженнями книг, періодичних видань. Вони залюбки взяли участь в літературній ігротеці « Ми читаємо, граємо, цікаво відпочиваємо…» : грали в шахи, шахмати, малювали, брали участь в  інтерактивних іграх:  « Екскурс у казку» та « Що ти знаєш про своє місто Кузнецовськ?»  Всі  дітки були задоволені , бо  гарно та весело  провели  свій час.




*********************************************************************************

 Літо книгами зігріте!!!



             Протягом літа  ВОД м-ну Будівельників організовує  зустрічі  зі своїми читачами на літній терасі. Так і сьогодні,  ми організували перегляд літератури під відкритим небом . Читачі мали змогу  переглянути новинки літератури, поспілкуватися з однолітками, а головне, насолодитися читанням       на свіжому повітрі.


*********************************************************************************


Несподівані гості у бібліотеці
     13 липня   члени Союзу польських харцеров (СПХ; Zwiazek harcerstwa Polskiego) (харцери (польськ., однина harcerz),— добровільна масова організація дітей і молоді)) з м.Рівного, обоз (табір) який у цьому році розташований у с.Костюхнівка Маневицького р-ну, Волинської області, несподівано завітали до відділу обслуговування дітей м-ну Будівельників Кузнецовської міської бібліотеки для дітей  та відділу обслуговування м-ну Будівельників Кузнецовської міської публічної бібліотеки , з метою отримати інформацію про історію нашого міста.
      Працівники відділів об’єднали свої зусилля для пошуку: надали краєзнавчу літературу, тематичні папки «Наше місто» та «Інформаційний портрет міста».

      Для того, щоб неочікувані гості «перевели подих», адже сьогоднішній день виявився спекотним, та трохи відпочили перед продовженням своєї дослідницької роботи, у комфортному читальному залі було організовано  невеличку зупинку.
     І  на останок, зробивши дружні фотознімки напам’ять, дружина рушила далі по своєму маршруту.
Тож досліджуйте свій край, Кузнецовськ\Вараш чекає на вас!

*********************************************************************************
 «Знайомими стежинами книг»

       Розпочалися канікули!!! Щоб відсвяткувати початок літніх канікул бібліотекарі відділу обслуговування дітей  м-ну Будівельників спільно з працівниками відділу обслуговування Кузнецовської міської публічної бібліотеки м-ну Будівельників , 2 червня провели для вихованців літнього табору, що  діє при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді , квест «Знайомими стежинами книг»
         Що таке  квест? Це командна гра-пошук, рухлива та одночасно інтелектуальна бродилка.   Під час гри  діти відгадували зашифровані загадки, шукали серед книг підказки, складали із літер слова та виконували інші цікаві завдання. У результаті всіх виконаних завдань, команди зібрали вислів про читання.  Всі учасники отримали не лише подарунки, а й багато позитиву та безліч хороших вражень.




**********************************
«Знати, щоб не оступитися »

Здоров`я – це безцінний дар природи,
який дається, на жаль, не завжди,
його потрібно берегти. Але здоров`я
 людини багато в чому залежить від неї самої,
від способу її життя, умови праці,
харчування, її звичок.
І.П.Павлов
        19 квітня  бібліотекарі ВОД м-н Будівельників організували зустріч з лікарем ( дерматолог – венеролог)   Зюзь Анжелою Ростиславівною на  тему “Знати, щоб не оступитись” для учнів ЗОШ №1 , 8-А класу  (кл. керівник Чернюк С.М.).
      Ця зустріч присвячена Всесвітньому дню здоров`я. У ці дні традиційно проходять заходи, спрямовані на ознайомлення населення з методами запобігання різних захворювань.
       Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи нездужання. А турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, турбота про своє здоров’я повинна бути способом життя.
      На згадку про зустріч кожен із присутніх отримав листівку – пам`ятку «Здоров`я – дорогоцінний скарб. Бережи його!» .

              Зустріч була цікавою і корисною. 
 Бережіть себе і своїх рідних!!!



****************************************
Зустрічі в бібліотеці!!!
30 та  31 березня  до нашого будиночку приходили юні читачики !!!




 Тиждень Дитячого Читання продовжувався екскурсіями до бібліотеки і знайомствами з книгами. Подорожували бібліотекою дітки ДНЗ №2 група 4  і   ДНЗ №7, група 5, 12.

*********************************************************************************
"Звірополіс" в нашій бібліотеці
Захоплююча анімаційна пригода проходила в ВОД м-ну Будівельників 30 березня для читачів.

«Звірополіс», мультфільм, який ми запропонували для перегляду  юним читачам,  знайомить глядачів з надзвичайним сучасним містом – мегаполісом, у якому проживають різношерсті тварини. Звірячий Нью-Йорк теж ділиться на райони: Тундратаун, Сахара Сквер, Маленька Родента. Деякі райони міста вважаються престижними, але інші місця є небезпечними, куди пристойним жителям краще не потикатися. Усі герої мультфільму – антропоморфні звірі. Істоти без праці пересуваються на задніх лапах, носять одяг, користуються сучасною технікою. Але не всі персонажі ведуть добропорядний спосіб життя. Деякі жителі перебувають під пильною увагою співробітників поліцейського департаменту….
 Діти з великим захопленням поринули в світ казкового і прекрасного мегаполісу. Надіємось, що такі зустрічі будуть частішими для наших читачиків.

*********************************************************************************
Моя закладка –  найкраща!!!

    Всі дітки змалечку дуже люблять гратися з папером. Їм подобається як він мнеться, на ньому можна малювати, його можна рвати, різати…  Якщо показати діткам, що можна зробити зі звичайного паперу, то їх творчі здібності почнуть розвиватись ще швидше. 
      Тож ми сьогодні (29 березня ) з маленькими читачами ВОД м-ну Будівельник,  спробувати зробити закладочки разом.  Дітки з радістю та захопленням працювали над своїми закладочками і дивувалися  як у них все гарно виходить !... Адже кожен мав на меті: зробити закладочку найкращу.

*********************************************************************************
«Бібліотека в моєму житті» - бібліотечний уїк – кенд розпочато!!!
З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися з вуст в уста і були доступні всім: і дорослим, і малим. Український народ  завжди був багатий на талановитих оповідачів. Саме від них записувалися тисячі і тисячі чудових казок.

  28 березня у ВОД м-н Будівельників  відбулася  вікторина  під назвою «Відчиняє  двері казка» для діток 1-2 класів. Головна мета заходу : навчити діток слухати, відповідати на запитання, розвивати пам`ять, увагу, мислення, виховувати любов до книги, бажання читати казки та інші твори.


*********************************************************************************
Це знають дорослі і діти: книжкова країна найкраща на світі
     Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до нас це приємне і довгоочікуване свято дитячої книжки, коли з’являється чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки – як скарбниці знань.
      Тиждень дитячого читання – це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, це свято бібліотекарів і читачів, письменників і видавців.
  25 березня в Кузнецовській міській бібліотеці для дітей в рамках «Тижня дитячого читання», відбулася творча зустріч з Петром Велесиком і Михайлом Степанюком – сучасними рівненськими письменниками.
     На захід завітали учні 6-7 класів загальноосвітньої школи №3. Учасники заходів спілкувалися з письменниками, слухали уривки з їх нових творів, брали участь в автограф та фото сесіях, познайомилися з новими книгами авторів, які до речі можна було придбати одразу ж після зустрічі. Присутні були також місцеві майстри пера – Лариса Сай, Альона Воскобойнікова, Галина Кушнір, а також директор Рівненської обласної бібліотеки для дітей – Лариса Лісова.
     Головною метою зустрічі було не тільки знайомство дітей з творчістю письменників, а й залучення їх до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті знаменитих земляків.

     Сподіваємось, що зустріч залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури.  
*********************************************************************************
Книга + Читач = Бібліотека





Бібліотека збирала друзів  24 березня під своїм дахом 


*********************************************************************************

Комментариев нет:

Отправить комментарий